Po zářivě bílém úsměvu touží celá řada žen, ale i mužů. A není se vlastně ani čemu divit. Vybělené zuby vypadají zdravěji, pěstěně, přidávají na kráse, a dokonce dokáží ubrat nějaký ten rok. Ovšem zatímco jako děti máme zuby často bílé, s postupem času nám vlivem usazenin z potravin začínají zuby žloutnout. Jen málokdo se může pyšnit zářivě bílým úsměvem i v dospělosti a nic na tom nezmění fakt, že provádíte z hlediska dentální hygieny vše správně. Stále více lidí tak upřednostňuje bělení zubů, díky kterému se může pyšnit zářivě bílým úsměvem. Bělení zubů je možné provádět doma nebo pod dohledem profesionála v zubní ordinaci. Ordinační bělení je bezesporu mnohem účinnější, ale i dražší variantou. Jak a čím si bělit zuby a jak o ně následně pečovat, aby vám vydržely bílé co možná nejdéle?
Zářivě bílé úsměvy se na nás smějí z obálek módních magazínu, televize i billboardů. Je ale potřeba si přiznat, že se jedná spíše o mylný klam dokonalosti. Ve většině případů jsou tyto fotky počítačově upravovány a mají tak nic vypovídající hodnotu. Řada celebrit si navíc nechává na své vlastní zuby přilepit keramické fazety, díky kterým se mohou pochlubit dokonalým úsměvem v podstatě okamžitě bez nutnosti bělení nebo nošení rovnátek.
Sněhově bílé zuby patří rozhodně mezi jeden z atributů krásy, pyšnit se jimi však může jen málokdo. Zubní sklovina se totiž postupem času zabarvuje například vlivem konzumace nevhodných potravin či nápojů. Ve skutečnosti se barva zubů pohybuje spíše v odstínech do žluta.
Bělení zubů jako výplod moderní doby?
I když by se mohlo zdát, že bělení zubů je trend, který se rozmohl až v posledních letech, není tomu tak. Už staří Římané se snažili zbavit nechtěného zabarvení třeba za pomoci popela. Dnešní moderní medicína samozřejmě nabízí daleko účinnější metody na bělení zubů.