Vzít do ruky mobil, zaměřit hledáček objektivu na libovolný předmět a stisknout tlačítko, to dokáže každý. Stejně tak natočit cokoli na video a pak to prezentovat na Internetu – na sociálních sítích. Fotoaparát je dnes součástí každého smartphonu a nepředstavuje něco vzácného či neobvyklého, co není nedostupné.
Možná vám připadá, že se tímto krokem ze strany výrobců chytrých telefonů jaksi degraduje povolání, či poslání, případně amatérské pojetí fotografického umění, a máte pravdu. Ale naštěstí jsou tu stále lidé, kteří nedají dopustit na jedno z nejkrásnějších vyjádření harmonie, krásy a jedinečnosti přírody, architektury a jiných lidských výtvorů – umělecká fotografie.
Ano, vyfotografovat lesní panorama, scenérii květnaté louky nebo stádo daňků v pohybu můžete zvěčnit z mobilu, ale také z digitální zrcadlovky, nebo dokonce ještě starou dobrou analogovou technikou. Musíte k tomu ovšem znát teorii – jak spolu souvisí clona a čas závěrky, jakou roli hraje úhel slunečních paprsků, světlo a stín, kontrasty barev a celková kompozice snímku. A tak jestliže dva lidé vyfotí ze stejného místa jeden objekt – jeden zrcadlovkou s potřebnými znalostmi a s citem, a druhý „bezhlavě“ z mobilu, výsledky budou diametrálně odlišné.
A právě na toto téma (mimo jiné) se zaměřuje fotografický tábor pro děti. Je vhodný pro každého, koho tento životní styl zajímá, a kdo má pozitivní vztah k přírodě, a kdo se rád skamarádí s jinými vrstevníky.
Dětský tábor pro zdokonalení techniky fotografie
Fotografie je umění jako každé jiné, je srovnatelné s malbou, sochařstvím a dalšími výtvarnými technikami. Fotografie také dokáže zaujmout, rozveselit, přináší klid a mír v duši, inspiraci, či naopak uvolnění a meditaci. Fotografický tábor se tomuto tématu věnuje více do hloubky a zároveň nabízí dětem běžné táborové zvyklosti při pobytu v přírodě, jimiž jsou např. celotáborová hra, hraní divadla, pohybové aktivity a další program volného času, jak to na podobných prázdninových akcích bývá zvykem.