Co se přístupu ke spaní miminek týče, názory se liší. Někteří spí s miminkem v posteli, jiní pouze postaví do ložnice postýlku, či kolébku, a další nechávají i miminko spát v jeho vlastním pokoji, který bývá speciálně zařízený pro potřeby kojence. Ať tak, či tak, děti rostou, a jejich potřeby se mění, a právě proto je potřeba proměnit jejich pokoj v místo vhodné pro spánek a volný čas. Jak ale na to, a kdy začít?
Správný čas na změnu
Čas na proměnu dětského pokoje nastává poprvé tehdy, kdy už je dítě schopné samo chodit, uvažovat, hrát si a tvořit. U každého jedince toto období nastává v jiném věku, protože každé dítě se vyvíjí jinak. Obvykle to však bývá mezi druhým a třetím rokem.
Pro začátek
Pro začátek si promyslete, jaké potřeby má vaše dítě, co mu dělá radost, které barvy upřednostňuje, a vytvořte si návrh dětského pokoje. Pokud si nejste jistí svojí kreativitou, můžete se na příklad obrátit na designerské studio, kde vám s návrhem, a třeba i celou proměnou pomohou zkušení interiéroví designéři, a architekti. Nevíte-li na koho se obrátit, jistě neuděláte chybu, když zvolíte studio Bydesign, které má na svědomí už spoustu luxusních přeměn bydlení.
Který nábytek musí pryč?
Co se vyřazování nábytku týče, záleží na jeho využití. Pokud jste měli zařízený pokojíček přímo pro miminko, nejspíš budete muset vyřadit vše. Nábytek můžete prodat dál, protože za tak krátkou dobu se obvykle nestihne zničit, a ještě skvěle poslouží dalšímu miminku. Pokud však plánujete v budoucnu další dítě, není od věci si pro něj nábytek ponechat. Vyřaďte tedy určitě přebalovací pult, dětskou postýlku, koš na plenky, a komodu na kojenecké potřeby. U šatní skříně záleží na velikosti, protože nyní už vaše dítě bude potřebovat více prostoru.
Jaký nábytek pořídit?
Začněte postelí. Můžete koupit dětskou postel, ze které ovšem zase brzy vyroste, a proto bude lepší sáhnout již po normálním jednolůžku, či dokonce ještě prostornější posteli, ke které objednáte i zábranu. Dále pak šatní skříň, knihovničku, kam si bude vystavovat i oblíbené hračky, a nejlépe i rostoucí psací stůl s rostoucí židlí, kde začne jeho umělecká dráha. Na hračky můžete pořídit komodu s prostornými zásuvkami, nebo alternativu v podobě plastových kontejnerů na hračky, či závěsných pytlů. Nábytek pak rozmístěte tak, aby zbyl dostatečný prostor na hraní.